Kdo je stylistka?

Stylistka není vizážistka ani vlasový stylista, je to osobní poradce, který má přehled v módě a módních trendech.

Stylistka vám pomůže najít osobní styl a vytvořit jej tak, aby odrážel vaši osobnost. Poradí vám jak pomocí střihů a materiálů povznést přednosti a zamaskovat problémové partie. Stylistka vás naučí jak si vybrat šaty či oblek pro každodenní nošení i pro významné události.

Služby stylistky jsou u nás docela neznámé a málo využívané, protože si spousta lidí myslí, že stylisté jsou pouze otázkou celebrit, ale to není pravda.

Všichni chodíme běžně ke kadeřníkovi, na manikúru, na kosmetiku, ale nechat si poradit s oblékáním, není “stále ještě in”. I slavné osobnosti jsou normální lidé, jen díky jejich práci jsou mnohem víc pod drobnohledem.

Myslím si, že je super, že stylistů přibývá a tato služba začíná být dostupnější široké veřejnosti. Vždyť každý může potřebovat radu se svým šatníkem, který když je sestavený šikovně, dělá pak jednoduše radost. :)

♥ “K práci potřebujete perfektně znát pravidla. Pak je můžete začít porušovat,” řekl jednou návrhář Jakub Polanka.

Tím, co si oblékáme, vytváříme určitou vizitku o sobě. Image a styl dělá mnohdy polovinu úspěchu. Přeci “šaty dělají člověka” :) Spousta lidí dá na první dojem a dle toho si vytváří představu o tom jací jste, jaký je váš postoj v zaměstnání, společenském životě a podobně. S pomocí stylisty můžete váš osobitý styl - vaši vizitku perfektně vyladit.

Nejdřív jděte se stylistkou na kávu, kde vše proberete a seznámíte se. Tato služba je vždy velice individuální, proto ji nejde dělat bez dobrého osobního kontaktu. Prvním krokem po seznámení často bývá takzvaná revize šatníku - uspořádáte si jej tak, aby byl praktický a kombinovatelný.

Stylista vám navrhne a na míru doporučí vhodné kombinace oblečení, správný střih, naučí sladit barvy, poradí v praktických věcech a mnoho dalšího. Poradí co vám v šatníku chybí, aby se dalo oblečení dobře kombinovat a nevyužívali jsme jen prvních pět ramínek a dvě police ze skříně, která je přes celou zeď.

No a pak hurá na nákupy. Někteří stylisté jsou znalci i co se celkové vizáže týká a mohou vám poradit i s výběrem účesu a makeupem. Nebo vám určitě dají na někoho doporučení.

Tuhle službu musí člověk sám chtít a cítit to. S každým človíčkem je to individuální a styl se hledá ve všech směrech. Co vás baví, jaké je vaše povolání, jestli máte děti, jakým sportům se věnujete a mnoho dalšího. Jen tak se dá najít správný styl, aby se člověk v nové image cítil dobře. Z vlastní zkušenosti vím, že to má jen a jen dobré konce a pozitivní ohlasy okolí. Není lepší zpětné vazby než vidět člověka sebevědomějšího a spokojenějšího. :)

Stylisté mimo osobní poradenství vytváří také takzvané produktové stránky v časopisech. Pracují u filmu, reklam, televizních show atd…..

♥ Perfektně padnoucí oblečení je k nezaplacení, stejně jako plně funkční šatník.
♥ Stylistka je “pomocník“ v dnešní uspěchané době, který rozhodně šetří čas a peníze. Má velký přehled o nabídce různých obchodů a značek.
♥ Ráda se stanu vaši osobní stylistkou i vizážistkou. :)

Using Format